נגר מטבחים - מטבחים אנושיים - מתאימים מטבחים לאנשים - 03-5234124

מטבחים במרכז

איך מקבלים ייעוץ לתכנון מטבח


התמונה הרגילה היא שבאנו ליצרן מטבחים וקיבלנו תכנית מוצעת למטבח. כדי להשוות נכנסנו לעוד ייצרן ושמענו דברים הפוכים. מבולבלים – אתם צודקים. אנסה במאמר זה לעזור לכם ב"איך לקבל ייעוץ".


המטרה היא שהמטבח יתאים לחזון שלכם. החזון יכול להיות פרקטי, חזותי, מירב הגאדג`טים, איכות בלתי מתפשרת, תקציב בלתי אפשרי. בואו נלך צעד אחר צעד.


1. הגדרת התקציב. למעט לקוחות אין הגבלת כסף. לכם יש. חייבים להתחיל בלנקוב מספר שמאחוריו מזומנים. מה ייחשב לכם מספר סביר בכפולות של 10000 ₪? עכשיו שהחלטתם אתם יכולים להתחיל. אני מציע לחשוף את המספר לייצרן המטבחים שאתם מעוניינים בעצתו. הדיון איתו יהיה הרבה יותר יעיל. אתם וודאי חוששים שיציע לכם מינימום מטבח במקסימום מחיר אבל אתם טועים. ייצרן עם קצת שכל מחפש לקוחות ולא עבודות. הוא לא ירצה להתגלות כ"שוחט" ולאבד ממליץ פוטנציאלי. חוץ מזה, אתם תשוו את ההצעה שלו עם עוד הצעה. אנחנו חיים היום בעולם פתוח ויש לזה משמעות.


2. קחו בחשבון הוצאות נוספות. האם בתקציב הכנסנו קנית מכשירי חשמל? החלפת רצפה? חיפוי קירות? שיש? כיור? ברז? נקודות חשמל? נקודות מים וביוב? תאורה? יש נטיה טבעית להדחיק הוצאות אלו אבל הכסף לא מתרבה מאליו. מנסיון שלי, עבודת הנגרות מהווה רק 60 אחוז מכלל ההוצאה על המטבח כולו. אל תתחייבו לאף בעל מקצוע לפני שעל הנייר התקציב שלכם מסודר.
איך עושים את זה? לאחר סגירת תכנית נגרות מתקשרים לאיש השייש ומבקשים הצעת מחיר. אחריו לשרברב, חשמלאי, חנות הכלים הסניטרים, חנות התאורה, מכשירי החשמל וכו`.


3. בחירת יצרן המטבחים. תשאלו את החברים והמשפחה על מי הם ממליצים. אין כמו נסיון של לקוחות. כבני אדם אנחנו נוטים לחשוב שחברה גדולה נותנת איכות גבוהה ושרות טוב. החיים לימדו אותי שאין קשר. נתקלתי בחברות גדולות ומוכרות (אם אנקוב בשמות – תצטמררו...) שנתנו שרות לא ראוי, ייעוץ לא מקצועי, בחירת חומרים לקויה שהצריכה אותם להחליף חלקים, מקרים שהסתיימו בבית משפט. לטעות זה אנושי, רק תהיה אמיץ לתקן.


4. תכנון המטבח. אתם המתכננים הטובים ביותר – אבל... אפרט. אתם יודעים מה נוח לכם, איך אתם אוהבים לבשל, להדיח כלים ולאכול מהסיר. אבל, ייצרן המטבחים נתקל מידי לקוח בשאלות, בעיות, פתרונות, כשלונות והצלחות יותר מכם. הקשיבו לו וקבלו החלטה.


מספר שיקולים לתכנון:


a. אילוצים: שטח המטבח, מיקום המקרר, מיקום הכיור, חלונות, זרימת אוויר
b. משתמשי המטבח: ילדים, אנשים גבוהים, נמוכים, שמאליים וימניים, קשישים, מוגבלים
c. מיקום נכון של תאורה
d. אחסון: נסו לאחסן כלים בשימוש נדיר מחוץ למטבח מבלי לפגוע בשימוש היומיומי, כלים בשימוש יומיומי שיהיו קלים לגישה
e. ריכוז לפי נושאים – אזור מזון, סירים ומחבתות, תבניות ועזרי אפיה, נקיון וחומרים, כוסות, סכו"ם.
f. כמה שיותר מגירות: כל מגירה שווה פי 2 מהשטח שהיא צורכת, פחות כאבי גב, יותר ארגון.
g. פרזול: לא אעשה פרסומת למותגים. תתייעצו עם ייצרן המטבח לגבי מה נכון להשתמש והיכן. יש פירמות שחזקות במגירות, אחרות במנגנוני הרמה (קלאפות) ואחרות בצירים. ליצרן המטבח יש עניין שלא תזמינו אותו לתיקונים.
h. גימור: פורמאיקה הינה החומר העמיד ביותר והפרקטי ביותר. צבע אפוקסי (בתנור) הינו היפה ביותר אך הפגיע ביותר. אותו דבר עץ מלא ופורניר. פולימר נותן אפשרויות עיצוב מעניינות בעמידות קרובה לפורמאיקה. לבחירת גימור יש משמעות גבוהה במחיר המטבח.


5. שידרוג המטבח הקיים. אם גיליתם לאחר הצעת מחיר שהתקציב שלכם נמוך עבור מטבח חדש נסו אפשרות של שידרוג המטבח הקיים. בשידרוג מטבח ניתן להחליף חזיתות, להוסיף מגירות, להוסיף רכיבים מעצבים, להוסיף ארונות בשליש מתקציב מטבח חדש ובעשירית כאב ראש. כדאי לשקול.


6. השוואה. יש לכם תכנית טובה? גם אם התכנית לא מושלמת, צריך להחליט שזאת התכנית לעכשיו ולבקש הצעות מחיר ממספר יצרנים מומלצים. כדי שנוכל להשוות מחיר בין דברים זהים. ישנם יצרנים שאינם מתכננים אלא מבצעים מטבח לפי תכנית. אם הם מומלצים – פנו אליהם. לעיתים ייתכן ותידרשו לשלם כסף כדי לקבל תכניות. קחו בחשבון שהמתכנן עבד כדי לתכנן, הוא הביא לידי ביטוי ניסיון וכשרון. כמה מאות שקלים זה הוגן לבקש עבור תכנית למטבח של כמה עשרות אלפים.


7. הרצת תכנית. העבירו סרט עם יצרן המטבח הנבחר כיצד ייראה לוח הזמנים: מי בא לפני מי? את מי צריך להכין מראש? מתי לקרוא לאיש השייש למידות? מי אחראי לסמן נקודות חשמל, מים וביוב?


אלו עיקרי הדברים. אתם מוזמנים לשאול אותי ולקבל ייעוץ.

 

בברכה,
אהרון כהן

אזורי שירות

    נגר מטבחים בשרון 
    נגר מטבחים הרצליה 
    נגר מטבחים ברעננה 
    נגר מטבחים בכפר סבא 
    נגר מטבחים במרכז 
    נגר מטבחים תל אביב 
    נגר מטבחים בפתח תקווה 
    נגר מטבחים ברמת השרון 
    נגר מטבחים בבני ברק 
    נגר מטבחים במודיעין 
    נגר מטבחים ברמת גן 
    מטבח קלאסי 
    מטבחים מודרניים 
    נגר מטבחים 
    שיפוץ מטבחים 
    שדרוג מטבחים 
    חידוש מטבחים 
    מטבחים מודרנים 
    דלתות למטבחים 
    מטבח קטן 
    חידוש דלתות 
    ריהוט משרדי 
    חידוש מגירות 
 
מטבחים מטבחים מטבחים
 

Powerd by: בניית אתרים